Описова частина (тлумачення) символіки
рішення сільської ради
№167 від 27 листопада 2017 р.
Герб села Софіївка
Геральдичний щит поділений по центру вертикально. У правому золотому полі зелена трава степової ковили нахилена вітром у ліву сторону, над нею червоний бутон тюльпана у стовп. Внизу срібна гранітна скеля на якій навхрест покладені ручні знаряддя видобутку і дроблення каменю – кирка і молоток червоного кольору.
У лівому срібному полі контур церковної бані (купола) з будівлею церкви увінченої золотим православним хрестом. Нижче золота голова соняшника з такими ж лепестками, в якій замість нижньої четвертини золота краплина олії. Під соняшником золоте стилізоване зображення млина з чотирма вітрилами у вигляді стиглих пшеничних колосків.
Тлумачення символіки
Зображення степової ковили і бутона тюльпана символізують Регіональний ландшафтний парк “Приінгульський” розташований на землях Софіївської сільської ради. Парк створений рішенням Миколаївської обласної ради №6 від 17.12.2002 р. для збереження у природньому стані ділянки долини р. Інгул з унікальними природніми комплексами: фрагментами цілинного степу і гранітними відслоненнями. Тюльпан Бузький (Шренка) та степова ковила занесені до Червоної книги України.
Срібна гранітна скеля символізує природні кам’яні скелі, якими вкриті береги р. Інгул. Червона кирка і молоток пікреслюють давній видобуток граніту у місцевому кар’єрі, а також сучасне виробництво гранітного щебню різних фракцій та виробів з нього на місцевому підприємстві “Софія-Граніт”.
Контур бані православної церкви з хрестом нагадує про перший православний храм збудований поселенцями у ХІХ ст. во ім’я св. чудотворців-лікарів Козьми і Дем’яна (храмовий день 14 листопада).
Золота голова соняшника з краплиною олії символізує сучасне аграрне виробництво у селі: маслобойню для віджиму олії із зерна. Стилізований млин з колосками пшениці замість вітрил нагадує давній промисел односельчан по переробці пшениці та іншого зерна на борошно і дерть для споживання і на продаж.
Вертикальне ділення щита називний символ, підкреслює проходження через село автошляху обласного значення R55, який ділить Софіївку на дві частини.
Дві частини уособлені частини села нагадують про походження назви села: за переказами місцевий землевласник у давнину найменував окремі частини села іменами своїх дочок, одна з яких мала ім’я Софія.
Золоте поле втілює багатство та знатність.
Синій колір церковної бані символізує відродження, щирість і відданість. Синій колір також має називне значення і символізує р. Інгул і Софіївське водосховище.
Срібний колір символізує відкритість, доброту і примирення. Срібний колір в геральдиці ототожнюється і може замінюватись на білий.
Геральдичний щит прямокутної форми із закругленням внизу має cпiввiдношення сторiн 5:6. Щит обрамований стилiзованим бароковим картушем золотого кольору у нацiональному українському стилi i увiнчаний короною у виглядi перев’язаних стиглих золотих пшеничних колоскiв (перший, третiй та п’ятий бiльшi), що означає для Софіївки статус села та пiдкреслює ciльськогосподарський напрям розвитку.
Внизу картуш торкається золотої хвилястої стрічки підбитої синім, на якій напис “СОФІЇВКА” червоним кольором.
Прапор села Софіївка
Квадратне полотнище поділене вертикально і горизонтально на чотири рівновеликі поля.
У першому синьому полі білий контур церковної бані (купола) увінченої жовтим православним хрестом. У другому зеленому полі жовта голова соняшника з лепестками, в якій замість нижньої четвертини жовта краплина олії. У третьому зеленому полі жовті навхрест покладені кирка і молоток для видобутку і дроблення граніту. У четвертому жовтому полі червоний бутон тюльпана у стовп.
Тлумачення символіки
Символіка і кольори прапора частково повторюють символіку і кольори герба с. Софіївка. Чотири символа на прапорі стилізовано підкреслюють: духовність, сучасне аграрне виробництво, видобуток корисних копалин та природний ландшафтний заповідник.
Контур православної церкви з хрестом нагадує про перший православний храм збудований поселенцями у ХІХ ст.
Золота голова соняшника з краплиною олії символізує сучасне аграрне виробництво у селі: маслобойню для віджиму олії із зерна.
Жовті кирка і молоток підкреслюють давній видобуток граніту у місцевому кар’єрі, а також сучасне виробництво гранітного щебню різних фракцій та виробів з нього на місцевому підприємстві “Софія-Граніт”.
Червоний тюльпан символізує Регіональний ландшафтний парк Приінгульський розташований на землях Софіївської сільської ради із збереженими у природньому стані фрагментами цілинного степу, флора якого занесена до Червоної книги України.
Синє поле втілює відродження, щирість і відданість. Синій колір також має називне значення і символізує р. Інгул і Софіївське водосховище. Білий колір церковної бані символізує відкритість, доброту і примирення. Білий колір на прапорі ототожнюється із срібним на гербі.
Жовте поле втілює багатство та знатність.
Зелене поле втілює достаток, волю і надію.
Висота церковної бані від нижньої лінії до верху жовтої маківки (кулі) становить 35% від сторони прапора, висота православного хреста до жовтої маківки становить 9% від сторони прапора. Діаметр соняшника у межах протилежних лепестків становить 30% від сторони прапора. Висота червоного тюльпану становить 34% від сторони прапора. Розмір рукояток кирки і молотка становить 31% від сторони прапора. Обидва інструмента утворюють між собою прямий кут.