Софіївська громада

Миколаївська область, Баштанський район

Візитівка Софіївської територіальної громади

 

Софіївська територіальна громада

Баштанський район

Миколаївська область

 

Фото без опису

Річка Інгул

 

 Софіївська громада розташована на березі річки Інгул у Миколаївській області. Зберігаючи й примножуючи найкращі здобутки й традиції минулих часів, інтенсивно розвивається та оновлюється. Важливим завданням громади є поліпшення економічного та культурного рівня громади, підвищення якості адміністративних та соціальних послуг та пошук надійних і перспективних інвесторів. 

 

Блок 1: Загальна статистична інформація про громаду 

Софіївська територіальна громада розташована на території Баштанського району Миколаївської області. 

Загальна площа території – 423,7 км² .
Населення громади складає 5290 осіб.
Жінок – 2500 осіб.
Чоловіків – 2790 осіб.
ВПО - 1034 осіб. 

 

До її складу входить 24 населених пункти. Адміністративний центр громади знаходиться у селі Софіївка.

 

Фото без опису

День Незалежності України у громаді / джерело сайт громади

Блок 2: Історія

Перші поселення тут були виявлені від епохи неоліту і бронзи (V а II тисячоліття до н. е.).

Більш сучасна історія громади починається у другій половині 18 ст. За народними легендами біля річки Інгул утворювались півострови, де почали селитися люди. Поселення по правій стороні ріки назвали на честь доньок старости. Так утворились Оленівка і Софіївка, які згодом об'єднали. 

Попри революції з 1916 року та спричинений ними голод, місцеві жителі вистояли.

Згодом тут побудували Свято-Михайлівський храм Свято-Михайлівського Пелагеївського жіночого монастиря. Святиня і окраса району. 

 

Фото без опису

Свято-Михайлівський храм  Свято-Михайлівського Пелагеївського жіночого монастиря / джерело Вікіпедія

 

У помістях міщан відкрили дворічну та трирічну школи, де вчителювали священники. До 1929 року життя селян почало налагоджуватися. Люди мали свої землі, на яких вирощували продукцію. Але тоді розпочалася колективізація.

Культурне життя Софіївки мало розвиток: діяли клуби, у яких демонстрували кіно, виступали оркестри народних інструментів. 

                       Фото без опису                               Фото без опису

Софіївський Будинок культури 

Під час другої світової війни, з 1941 до 1944 року громада була під окупацією фашистських загарбників.

Тоді господарство Софіївки спеціалізувалось на свинарстві. Було розвинене також тваринництво м'ясо-молочного напряму, вирощувались зернові культури. 

Вже після розпаду Радянського Союзу на території сучасної громади створюються та відновлюються підприємства регіонального та державного рівнів. Основний напрямок діяльності підприємств — переробка зернових та технічних культур (соняшник). 

Фото без опису

Польові роботи

 

На частині території громади розташований регіональний ландшафтний парк «Приінгульський» — складова частина природно-заповідного фонду України. Вапняки, глини й піски тут утворили граніти, які по долинах річок місцями виходять на поверхню. Вік цих ландшафтних утворень визначається геологами у 1,8—2,2 мільярди років.

Тут знаходиться і Софіївське водосховище, розміром 418 га. Яке має греблю, що утворило водоспад - магніт для туристів. Паралельно річці Інгул руками людини створено водоскид Софіївського гідровузла для вод дощів та талого снігу.



Фото без опису   Фото без опису

Гребля та пороги Софіївського водосховища / джерело веб-портал 

 

Блок 3: Економіка та добробут

 

На території громади проводять свою діяльність понад  90 установ, підприємств та організацій. 

Одними з основних представників аграрного сектору громади - фермерське господарство «Люкс Ойл». Компанія займається виробництвом нерафінованої соняшникової олії, соняшникового шроту, роблять соняшникове пресоване лушпиння у гранулах та соняшниковий фосфатидний концентрат.

 

Фото без описуФото без опису

 ПП «Люкс Ойл» / джерело сайт компанії 

 

Представником аграрного сектору громади також є приватне підприємство «Римчук». Займаються не тільки вирощуванням зернових культур, але й мають стайні з чистокровними скакунами, які є учасниками забігів у багатьох країнах світу.

Фото без описуФото без опису

 

Обробка поля ПП «Римчук» (ліворуч) та засновник компанії на нагородженні переможця забігу  (праворуч) / джерело youtube 

 

На території громади розташовані та проводять свою діяльність 5 промислових підприємств. Серед них ПРАТ «Микитівський гранкар’єр», який займається видобутком граніту та виготовленням щебеню.

Фото без описуФото без опису

ПРАТ «Микитівський гранкар’єр»



 

На території громади працює велика кількість фізичних осіб-підприємців. Здебільшого вони     займаються вирощуванням зернових культур, бобових культур і насіння олійних культур. Виробництвом олії та тваринних жирів, торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин.



Фото без опису      Фото без опису       Фото без опису

Локальні підприємства 

 

Громада працює не тільки у сільському господарстві, переробці сільськогосподарської продукції, а ще у наданні соціальних послуг. Одним із закладів такої специфіки є відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання Комунальної установи “Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)”, де на постійній основі знаходяться одинокі літні люди.


                                              Фото без опису      Фото без опису

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)



 

Блок 4: Громада та війна

Повномасштабне вторгнення згуртувало жителів Софіївської громади. З перших днів всі сили були направлені на допомогу українським захисникам: їжа, вода, одяг, амуніція, генератори. Тут плетуть маскувальні сітки та виготовляють окопні свічки. Жителі організовують благодійні заходи, виручені кошти з яких передаються на потребу військовим.

Фото без описуФото без описуФото без опису

Благодійний захід “Заплив Нескорених” / джерело сайт громади

 

Від початку війни багато чоловіків та жінок громади пішли захищати Україну. Для багатьох Софіївська громада стала прихистком. Тут проживає понад 1000 біженців.

Війна внесла корективи в усі сфери життя. Наразі основні зусилля громади спрямовані на підтримку переселенців та забезпечення безпеки та стабільного життя громади.


                                                              Фото без описуФото без опису

Надання гуманітарної допомоги переселенцям громади

 

Блок 5: Люди громади

 

 Голова Софіївської громади Римчук Валерій. Керівник, який точно знає свої цілі, впевнено та рішуче йде до їх досягнення.

Фото без опису

Голова громади

 

Римчук Валерій організував ефективну діяльність управлінської команди. Для своїх  колег і жителів громади він не просто наставник, а приклад для наслідування. За ініціативи та підтримки голови у громаді створено Центр надання адміністративних послуг, реконструйовуються закладі освіти та культури, створюються безпечні умови для навчання учнів та роботи вчителів в період воєнного  стану, здійснюється співпраця  з донорами та пошук інвесторів для розвитку Софіївської громади.

Фото без опису 

У межах співпраці з польськими партнерами отримали новий шкільний автобус 

 

За підтримки Валерія Римчука організовуються культурні події та спортивні турніри.

Так у громаді відбувається традиційний турнір з греко-римської боротьби на підтримку ЗСУ «Разом до перемоги». Юні спортсмени демонструють  всі  свої вміння та навички, а головне отримують масу задоволення від боротьби.   

Фото без опису

Голова громади разом з переможцями турніру з греко-римської боротьби / джерело сайт громади

 

Сільський голова активний учасник збірної команди по футболу мерів та сільських голів Миколаївської області та збірної українських мерів. 

Збірна команда мерів по футболу разом з очільником Софіївської громадиФото без описуФото без опису

 

У межах реалізації проєкту "Ноутбук кожному вчителю”, вчителі отримали ноутбуки для організації дистанційного навчання та інших форм здобуття загальної середньої освіти з використанням технологій дистанційного навчання.

Фото без опису

Голова громади передає ноутбуки в межах проєкту / джерело сайт громади

 

Блок 6: Стратегія розвитку

 

Софіївська громада працює над розробкою Стратегії розвитку на 2024-2027 роки. Для визначення спільних цілей та напрямків розвитку, було проведено опитування жителів та представників бізнесу громади, створено робочу групу з напрацювання Стратегії. Розробка Стратегії стала інструментом налагодження партнерства між організаціями громадянського суспільства, представниками бізнесу, сільською радою, її виконавчим комітетом та активними громадськими діячами.

Майбутня стратегія громади направлена на розвиток екології та енергоефективності, розвитку та підтримки бізнесу, розвитку туризму, освіти, культури та розвитку інфраструктури. 

Фото без опису

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь