Софіївська громада

Миколаївська область, Баштанський район

Звіт за 2021 рік

Звіт про роботу відділу соціального захисту населення  Софіївської сільської ради за 2021 рік

Відділ соціального захисту населення Софіївської сільської ради створено 14 липня 2020 року штатною чисельністю 6 осіб: начальник відділу, 4 фахівці із соціальної роботи,1 соціальний працівник. Завдання відділу соціального захисту населення - наблизити соціальні послуги до людей, зробити їх якісними, дійти до кожної людини, не залишити її без уваги, своєчасно допомогти.

В Софіївській громаді проживає 967 пенсіонерів; 92 багатодітні та 2 прийомні родини; сімей які перебувають в складних життєвих обставинах- 19; 260 осіб з інвалідністю, з них:

 • 3 особи з інвалідністю внаслідок АТО;
 • 2 особи інваліди Радянської  Армії;
 • 1 інвалід- інтернаціоналіст (Афганістан);
 • 184 інвалідів загального захворювання;
 • 53 інвалідів з дитинства;
 • 17 дітей з інвалідністю.

З метою посилення уваги до потреб таких людей, покращення їхнього життя прийнята низка соціальних програм, фінансування яких здійснюється з бюджету нашої громади та відповідно до яких :

12 осіб з інвалідністю забезпечено виробами медичного призначення та спеціальними засобами для догляду (коляски, корсети, протези, ортези, ортопедичне взуття, палички і т.д.);

5 осіб оздоровлено в санаторно - курортних закладах України (Моршин, Трускавець), на обліку для забезпечення санаторно- курортними путівками перебувають 274 особи з інвалідністю ;

2 особи з інвалідністю по зору користуються правом пільги 50% по сплаті ЖКП (світло, вода, тверде паливо, скраплений газ);

виплачена допомога на придбання слухового апарату дитині з вадами слуху (Березнегуватський с/о);

надано матеріальної допомоги  10 особам з інвалідністю на 38 000,00 грн.

Відділ тісно співпрацює з заводами- виробниками технічних засобів реабілітації для осіб з інвалідністю: ПП «Альфабіонік», Миколаївське ДЕПОП, ПП «Ваше здоров’я трейдінг», «Світ літньої людини та реабілітації)»  ( м. Миколаїв, м. Київ, м. Мукачеве).

Відповідно субвенцій з обласного бюджету, здійснено видатки:

 • на відшкодування витрат на поховання УБД та осіб з інвалідністю внаслідок війни- 7100,00грн;
 • на пільгове медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок ЧАЕС- 11500,00грн;
 • грошова компенсація на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування автомобілів, мотоколясок- 2800,00грн;
 • на надання матеріальної допомоги сім’ям загиблих та померлих УБД на території інших країн, особам з інвалідністю внаслідок війни на території інших країн- 8700,00грн;
 • на надання одноразової мат.допомоги громадянам, які постраждали внаслідок ЧАЕС (І кат), та дітям з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою - 2900,00грн;
 • на надання мат.допомоги сім’ям загиблих та померлих учасників АТО/ООС -20 000,00грн.

Відділом соціального захисту населення проведено відповідну роботу щодо отримання модулів шифрування для підключення до крипто– мережі Мінсоцполітики та Програмного комплексу «ІІС «Соціальна громада»: подано електронну заяву на підключення та направлено шаблони (в розрізі старостинських округів, населених пунктів з кодами КОАТУУ, відділень поштового зв’язку та поштових індексів, назв вулиць по кожному населеному пункту) до «Інформаційно -  обчислювального центру Мінсоцполітики України».

В березні 2021 року до Програмного комплексу «ІІС «Соціальна громада» підключені відділ (центральна садиба та 4 старостинських округи).

Спеціалістами відділу в 2021 році прийнято 869 заяву на призначення усіх видів державних допомог, в т.ч. через ПК «Соціальна громада»- 466 заяв. Всі заяви з документами скановані та занесені до ПК «ІІС «Соціальна громада» (тобто сформовано електронну справу) та відправлено до Відділу призначень та виплати державних допомог, пільг та субсидій № 4 міста Новий Буг для нарахувань. Паперові справи занесені  до реєстру передання прийнятих документів щодо призначення усіх видів соціальної допомоги та  передані (щоденно) до Відділу призначень та виплат (кількість реєстрів за 2021рік – 213 шт.). Також спеціалістами відділу здійснено перевірку внесених старостами заяв до Програми «Соціальна громада». Спеціалістами відділу надано 869 консультацій щодо подання заяви та документів. Заяви та консультації реєструються в журналах відповідно до Інструкції щодо порядку оформлення і ведення особових справ отримувачів усіх видів соціальної допомоги, затвердженої наказом  Мінсоцполітики від 19.09.2006 № 345 (зі змінами).

Щомісяця складаються списки осіб (із зазначенням осіб пільгових категорій, адреси, посвідчення пільговика), які проживають на території Софіївської  територіальної громади, для призначення пільг на тверде паливо та скраплений газ (сформовано 18 списків). До 20 числа місяця списки передаються до Управління соціального захисту населення  Баштанської райдержадміністрації.

Здійснено 74 обстеження матеріально – побутових умов сім’ї щодо  наявності пічного опалення  в будинку, складено акти. Відповідно до актів громадянам видано 74 довідки про наявність  пічного опалення. Відділом підготовлено 30 пакетів документів для виготовлення посвідчень багатодітної родини та продовження терміну дії посвідчень особам з інвалідністю; також  взято на облік три особи з числа внутрішньо переміщених ( Калішин Євгеній, Волощенко Сергій, Волощенко Владислав), виготовлено 3 довідки ВПО.

Відділом соціального захисту здійснено повідомну реєстрацію 19 колективних договорів з додатками закладів загальної середньої освіти та закладів дошкільної освіти, що розташовані в межах Софіївської громади.

Основними формами надання соціальних послуг в  Софіївській громаді є матеріальна допомога та соціальне обслуговування. У відділі соціального захисту діє Комплексна програма «Турбота», яка спрямована на вирішення невідкладних питань матеріально-технічного та соціально-побутового обслуговування громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах. За 2021 рік звернулись за матеріальною допомогою 35 жителів громади, яким надано допомогу на 129 400 тис.грн. для вирішення житлово- побутових проблем та лікування. Згідно програми «Турбота» з місцевого бюджету отримують матеріальну допомогу:

 • Щомісячну грошову особам з інвалідністю внаслідок війни ІІ, ІІІ гр. учасникам АТО -3 осіб;
 • Щомісячну компенсацію особам з інвалідністю по зору по сплаті ЖКП- 2 осіб;
 •  Компенсацію фізичним особам, які надають соціальні послуги – 1 особа;
 • Щомісячну матеріальну допомогу особам з інвалідністю внаслідок війни в Афганістані- 1 особа;
 • Щомісячну матеріальну допомогу членам сім’ї загиблого УБД в Афаністані- 1 особа;
 • Одноразову матеріальну допомогу з нагоди вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС- 3 осіб;
 • Матеріальна допомога особі з інвалідністю І гр. для часткового відшкодування витрат на придбання лікарських засобів для уникнення відторгнення донорської нирки- 1особа;
 • Одноразова матеріальна допомога при народженні дитині – 3 особи.

Підготовлено 92 заявки на фінансування коштів з сільського бюджету та 92 реєстри в Державну казначейську службу України для виплати вищевказаних допомог.

Не залишаються без уваги пільгові категорії громадян (учасники АТО, діти та учасники війни, пенсіонери яким виповнилося 80 та 90 років). Надано 325 особам цих категорій продуктових наборів на суму 70800 тис.грн., до Міжнародного Дня осіб з інвалідністю придбано подарунків для 17 діток на суму 5100 грн. Здійснено соціальний супровід сім’ї, що перебувала в складних життєвих обставинах для вирішення житлово- побутових проблем (підключення світла та водозабезпечення) та оформлено пільги багатодітної родини.

У відділі створено банк одягу та взуття речей, які були у використанні та забезпечено 8 родин з числа неблагонадійних сімей громади.

 Відділом соціального захисту ведеться квартирний облік осіб, які потребують покращення житлових умов з числа дітей- сиріт та учасників бойових дій в зоні АТО.

За кошти державної субвенції у 2021 році було придбано два житла дітям- сиротам на суму 701 000,00 тис.грн  (Поливода М.М. та Білянський І.В.).

В липні 2021 року при відділі створено комісію щодо розгляду заяв осіб з інвалідністю внаслідок війни в зоні АТО ( І- ІІ груп) та здійснено перерахунок грошової компенсації у зв’язку зі зміною опосередкованої вартості спорудження житла в населеному пункті, в якому особа з інвалідністю гр.Загорулько В.В. перебуває на квартирному обліку.

В 2021 році розроблено 3 проєктів рішень  програм та  12 проєктів рішень про внесення змін до програм. Підготовлено 9 проєктів розпоряджень, на розгляд виконавчого комітету підготовлено 5  проєктів рішень про схвалення програм, про затвердження заходів, про затвердження Порядку виплати матеріальних допомог та внесення до нього змін.

Відділом здійснювались заходи в межах повноважень у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, забезпечення рівності прав та можливостей жінок і чоловіків. Відділом ведеться облік повнолітніх недієздатних осіб та  осіб, цивільна дієздатність яких обмежена. На обліку перебуває  4 особи.

Спеціалістами відділу взято участь у 13 онлайн - семінарах, онлайн –навчанні. На виконання листів Мінсоцполітики та облдержадміністрації виконано контрольних звітів:

-         щотижневих – 16;

-         щомісячних – 24;

-         щоквартальних – 9;

-         щопіврічних – 6;

-         щорічних – 7;

-         одноразових – 48.

 

 У 2022 році відділ СЗН продовжить роботу з питань моніторингу кожної особи з інвалідністю в громаді для забезпечення, згідно ІПР, технічними засобами реабілітації. Відділом буде взято під контроль питання забезпечення  учасників бойових дій в зоні АТО санаторно- курортними путівками та організацією літнього відпочинку та оздоровлення.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь