Інформуємо, що при проведені обстежень посівів ріпаку виявлено заселення та сильне пошкодження рослин слимаками (слимак вологий або польовий).

Дата: 24.09.2021 13:56
Кількість переглядів: 3106

Зовнішній вигляд

Слимак польовий має забарвлення вiд бiлуватого до коричневого. Тiло в нього завдовжки вiд 4 до 6 сантиметрiв. У слимакiв є тiльки одна щелепа, а зуби на язику. Їх налiчується кiлька тисяч, i працюють вони як тертка.  Яйця польових слимаків округлі, прозорі, досить пружні, діаметром 2-2,5 мм.

Розвиток

Восени, до настання заморозків, відкладають яйця купками по 15-30 штук біля коренів рослин, під грудочками землі, переважно на посівах озимих. Кожна особина відкладає 200-400 яєць за 8-10 кладок. Дорослі слимаки пізно восени гинуть, зимують яйця. Навесні відроджуються молоді слимаки. Спочатку вони дуже дрібні, у липні досягають довжини 20-60 мм; через два місяці після виходу з яєць стають статевозрілими.

Підвищена вологість повітря й ґрунту сприяє їх розвитку і масовому розмноженню.

Шкідливість

Вдень ховаються в щілинах ґрунту, а вночі виповзають зі сховищ і живляться рослинами. Вигризають отвори в листках, пошкоджують також плоди огірків і томатів. В теплиці слимаки потрапляють з ґрунтом, а також з бур’янів, що ростуть біля теплиць.

На посівах озимих знищують зерна, що проростають, і сходи. Більше всього слимаки шкодять польовим культурам у зволожених зонах країни.

Засоби захисту

Регулярне скошування рослинності в сирих місцях поблизу теплиць з обов’язковим видаленням скошених рослин, щоб вони не були сховищем для слимаків. Обприскування ґрунту після скошування трави. Для знищення слимаків на посівах озимих у період появи сходів - початку кущіння розсівають суперфосфат (300 кг/га), або гранульований метальдегід (30-40 кг/га), або застосовують обпилювання свіжогашеним вапном (200 кг/га). Роботи проводять вночі або рано-вранці.

У деяких випадках добрі результати дає обприскування аміачною водою 0,5% концентрації. Слимаки при цьому гинуть, а рослини просто отримують додаткове позакореневе підживлення азотом.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь