ПАМ’ЯТКА щодо забезпечення протипожежного захисту сільгоспугідь
ПАМ’ЯТКА
щодо забезпечення протипожежного захисту сільгоспугідь
3 настанням пожежонебезпечного періоду різко зростає ймовірність загоряння лісів, торфовищ та сільгоспугідь. Недотримання правил пожежної безпеки (випалювання сухостою, необережне поводження з вогнем, непогашений сірник, недопалок) може стати причиною масштабних пожеж.
ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ !
Випалювання стерні, cyxoï рослинності та її залишків на полях, уздовж доріг, лісосмуг, що забруднює повітря на величезних просторах, а також може призвести до пожеж у лісах, на присадибних ділянках, при цьому виникає загроза перекидання вогню на житлові будинки, значного задимлення автошляхів, що завдає великої шкоди природному середовищу та життю і здоров’ю людини.
Чинним законодавством України передбачені можливість та умови випалювання cyxoï рослинності, а також відповідальність за ïx порушення.
Статтею 77' «Самовільне випалювання рослинності, або її залишків» Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачається накладення штрафу на громадян від ста вісімдесяти до триста шістдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян й на посадових осіб — від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Запобігання пожежам на землях лісового та водного фонду, на торфовищах та землях інших категорій» (далі - Закон України № 1259-IX) забезпечення пожежної безпеки покладається на:
-власника (власників) земельної ділянки та іншого об’єкта нерухомого майна;
-наймачів (орендарів) земельної ділянки та іншого об’єкта нерухомого майна, якщо це обумовлено договором найму (оренди);
-керівника (керівників) суб’єкта господарювання.
Законом України № 1259-IX передбачено зміни щодо посилення захисту лісів, запобігання пожежам на землях лісового та водного фонду, на торфовищах та землях інших категорій, встановлено обов’язок землекористувачів:
-не допускати випалювання cyxoï рослинності або її залишків із порушенням порядку, встановленого Міндовкілля;
-обкошувати (з прибиранням скошеного) та оборювати земельні ділянки, прилеглі до торфовищ, полезахисних лісових смуг, луків, пасовищ, ділянок зі степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, у смугах відведення автомобільних доріг i залізниць.
Пам’ятаємо, що попередити пожежі значно легше, ніж її гасити !