Гендерна рівність не означає однакового ставлення до всіх.

Дата: 29.04.2025 11:11
Кількість переглядів: 55

Зміцнення євроінтеграційного курсу України зробило прагнення до європейських стандартів невід'ємною частиною нашої політичної реальності. Підписання та ратифікація Угоди про асоціацію з ЄС засвідчили нашу відданість демократичним цінностям Європи та наше зобов'язання забезпечувати рівність між жінками та чоловіками при розробці та впровадженні законодавства, політики та заходів.

Важливо розуміти ключові терміни:

  • Ґендер визначається як соціально зумовлені ролі, обов'язки та ідентичності жінок і чоловіків, а також існуючий баланс сил між ними в суспільстві. Ґендерні ролі та відносини є різними в різних культурах і можуть відрізнятися навіть у межах одного суспільства.
  • Стать відноситься до біологічних відмінностей між жінками та чоловіками.
  • Гендерна рівність передбачає створення умов, за яких люди будь-якої статі мають рівні можливості у виборі кар'єри, віросповідання, способу життя тощо. Права, можливості та доступ до суспільного життя не повинні визначатися статтю чи гендером. У глобальному сенсі це означає усунення всіх соціальних перешкод, що заважають особистісному розвитку.

Слід зазначити, що гендерна рівність не означає однакового ставлення до всіх. Кожна людина є унікальною зі своїми індивідуальними якостями та навичками. Саме ці якості, а не стать та пов'язані з нею стереотипи, повинні бути визначальними, наприклад, при прийомі на роботу. Рівність не робить жінок і чоловіків ідентичними, але гарантує, що їхні права, обов'язки та можливості не залежатимуть від їхньої статі.

Гендерна нерівність та дискримінація мають глибоке коріння у застарілих стереотипах, що міцно вкоренилися в нашій свідомості. Саме ці соціальні бар'єри є причиною того, що багато хто досі не сприймає концепцію рівності. Йдеться про нав'язані суспільством ролі чоловіків і жінок, стереотипні уявлення про їхню силу, витривалість чи інтелект. Помилкові та спрощені очікування, що чоловік призначений для важкої праці, а жінка – для виховання дітей, так довго транслювалися через медіа, рекламу та кіно, що для їхнього повного викорінення потрібен значний час і зусилля.

Досягнення гендерної рівності відкриває безліч переваг:

  • Розвиток бізнесу: Гендерна різноманітність сприяє інноваціям та підвищує продуктивність.
  • Розвиток економіки: Подолання гендерного розриву в оплаті праці відіграє важливу роль.
  • Покращення здоров'я: Забезпечення гендерної рівності в охороні здоров'я призведе до якіснішого медичного обслуговування жінок та покращення загального стану суспільства.
  • Позитивні зміни в родині: Надання рівних можливостей для відпусток по догляду за сім'єю як жінкам, так і чоловікам, зміцнить сімейні зв'язки.
  • Залучення жінок до політики: Усунення гендерних бар'єрів у політичній сфері сприятиме збільшенню представництва жінок на всіх рівнях прийняття рішень.

Фото без опису

 


« повернутися до розділу «Новини»

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь